X
GO
da-DKkl-GL
SIK
Immikkoortortaqarfinni saaffigisassat
Adressit, telefonnormut e-mailillu • Ammasarfiit • Ilaasortaanermut akiliutit • Siulittaasut • Ilaasortanngornermi immersugassat • Immikkoortortaqarfiit malittarisassaat • Immikkoortortaqarfinni siulersuisut tamarmik allattorsimaffiat • Malugiuk: Akiliutit allassimaffianni PBS-imut gebyri 5 kr.-iusoq ilaanngilaq.

• Sulinermi atortussat: SULERIAATSINIK ALLATTUKKAT aamma IMMERSUGASSAT - quppernerup matuma aterpiaani pineqarsinnaapput (atuisunut login-ikkut isertaatilinnut)
AASIAAT
Suulunnguup Aqq. 21B, Postboks 139, 3950 Aasiaat
Tlf. 89 27 32 / Fax 89 24 53
E-mail: asipaasiaat@gmail.com
Allaffiup ammasarfii: Ataasinngornermit tallimanngornermut nal. 10.00 – 15.00
Siulittaasoq: Qujana Fleischer

Ilaasortaanermut akiliut qaammammut: 310 kr.
ALLUITSUP PAA
B-820, 3919 Alluitsup Paa
Mobilltf. 49 28 91
E-mail: alluitsuppaa@sip.gl
Siulittaasoq: Ánásse Kleist Karolussen
Ilaasortaanermut akiliut qaammammut: 220 kr.
IKERASAK
B-1452 Ikerasak, 3961 Uummannaq
Tlf. 95 50 88
E-mail: ikerasak@sip.gl
Siulittaasoq: Laura Markussen
Ilaasortaanermut akiliut qaammammut: 245 kr.
ILULISSAT
Illumiut 57, Postboks 93, 3952 Ilulissat
Tlf. 94 32 23
E-mail: ilulissat@sip.gl
Allaffiup ammasarfii:  Ataasinngorneq, marlunngorneq aamma sisamanngorneq, tallimanngorneq nal. 09.00 – 15.00. Pingasunngornikkut matoqqasarpoq.
Siulittaasoq: Else Jonna Villadsen
Ilaasortaanermut akiliut qaammammut: 280 kr.
ITTOQQORTOORMIIT
B-432 Postboks 5, 3980 Ittoqqortoormiit
Tlf.
E-mail: ittoqqortoormiit@sip.gl
Siulittaasoq: Josefine Madsen
Ilaasortaanermut akiliut qaammammut: 270 kr.
KANGAAMIUT
Kangaamiut, Suffiap Aqq. B-515, 3912 Maniitsoq
Mobil 54 77 59 (siulittaasoq) / Fax 81 95 58
E-mail: kangaamiut@sip.gl
Allaffiup ammasarfii: Ataasinngorneq aamma sisamanngorneq nal. 14.00 – 15.00
Siulittaasoq: Ulrik Lyberth
Ilaasortaanermut akiliut qaammammut: 210 kr.
KANGAATSIAQ
B-405 Postboks 533, 3955 Kangaatsiaq
Tlf. 87 11 54 / Mobil 29 17 43
E-mail: kangaatsiaq@sip.gl
Allaffiup ammasarfii: Ataasinngorneq, pingasunngorneq aamma tallimanngorneq nal. 10.00 – 14.00
Siulittaasoq: Sakarias Siegstad
Ilaasortaanermut akiliut qaammammut: 290 kr.
KANGERLUSSUAQ
B-666 Postboks 14, 3910 Kangerlussuaq
Tlf.
E-mail: kangerlussuaq@sip.gl
Siulittaasoq: Ane Gudmundsson
Ilaasortaanermut akiliut qaammammut: 245 kr.
MANIITSOQ
Ivissuit 2, Postboks 73, 3912 Maniitsoq
Tlf. 81 34 10 / Fax 81 21 56
E-mail: maniitsoq@sip.gl
Allaffiup ammasarfii: Ataasinngornermit tallimanngornermut nal. 08.00 – 15.00.
Siulittaasoq: Elisabeth L. Hansen
Ilaasortaanermut akiliut qaammammut: 280 kr.
NANORTALIK
Tuapangmiut B-525 Postboks 91, 3922 Nanortalik
Tlf. 61 30 35 / Mobil 27 65 70 / Fax 61 37 09
E-mail: nanortalik@sip.gl
Allaffiup ammasarfii: Sisamanngorneq nal. 10.00 – 14.00
Siulittaasoq: Otto Lundblad
Ilaasortaanermut akiliut qaammammut: 275 kr.
NARSAQ
Sarqánguaqvej B-7 Postboks 55, 3921 Narsaq
Tlf. 66 16 22 / Fax 66 17 65
E-mail: narsaq@sip.gl
Siulittaasoq: Mattaaraq Egede
Ilaasortaanermut akiliut qaammammut: 300 kr.
NARSARSUAQ
B-33, Annex, Postboks 50, 3923 Narsarsuaq
Tlf.  66 52 31
E-mail: narsarsuaq@sip.gl
Siulittaasoq: Helene Frederiksen
Ilaasortaanermut akiliut qaammammut: 210 kr.
NUUK
Issortarfimmut 11, Postboks 137, 3900 Nuuk
Tlf. 32 21 33 / Mobil 55 17 40
E-mail: nuuk@sip.gl
Allaffiup ammasarfii: Ataasinngornermit tallimanngornermut nal. 09.00 – 14.00
Siulittaasoq: Josef Therkildsen
Ilaasortaanermut akiliut qaammammut: 305 kr.
PAAMIUT
Danmarksvej B 120, Postboks 182, 3940 Paamiut
Mobiltllf. 28 18 50 / fax 68 13 97
E-mail: paamiut@sip.gl
Allaffiup ammasarfii: Marlunngorneq aamma sisamanngorneq, nal. 11.00 - 13.00.
Siulittaasoq: Pavia Rachlev Møller
Ilaasortaanermut akiliut qaammammut: 250 kr.

SIP-t tamarmik siulersuisuisa allattorsimaffiat

Siulersuisut allannguuteqarpata immersugassaq 04: "SIP-mi siulersuisunik nalunaarutiginniffissaq" atorlugu tamanna nalunaarutigineqassaaq.

SIP-t malittarisassaat nalinginnaasut

Malittarisassat taakku tamanut atuuttussat kattuffiup ataatsimeersuarnerani aalajangersagaapput.

QAANAAQ
B-163, Postboks 67, 3971 Qaanaaq
Tlf. 97 13 50 / Fax 97 13 51
E-mail: qaanaaq@sip.gl
Siulittaasoq: Pouline Kleist
Ilaasortaanermut akiliut qaammammut: 250 kr.
QAQORTOQ
Augo Lyngesvej B 1050, Postboks 29, 3920, Qaqortoq
Tlf. 64 24 42 / Mobil 49 32 06
E-mail: qaqortoq@sip.gl
Allaffiup ammasarfii: Marlunngornermi nal. 12.00 – 14.00, sisamanngornermi nal. 13.00 – 15.00. Ullut sinnerini mobil 49 32 06-imut saaffiginnittoqarsinnaavoq.
Siulittaasoq: Jakob G-Motzfeldt
Ilaasortaanermut akiliut qaammammut: 275 kr.
QASIGIANNGUIT
Gl. Kirkevej 7, Postboks 38, 3951 Qasigiannguit 
Tlf. 91 14 48 / Mobil 23 14 48 / Mobil 54 57 47 (siulittaasoq)
E-mail: qasigiannguit@sip.gl
Allaffiup ammasarfia: Sisamanngorneq nal. 12.00 - 15.00
Siulittaasoq: Henny Hansen
Ilaasortaanermut akiliut qaammammut: 310 kr.
QEQERTARSUAQ
Jakob Danielsenip Aqq. 23, Postboks 95, 3953 Qeqertarsuaq 
Tlf. 92 14 23 / Mobil 23 04 23 (siulittaasoq) / Fax 92 13 32 
E-mail: qeqertarsuaq@sip.gl
Allaffiup ammasarfii: Ataasinngorneq nal. 12.00 - 14.00, pingasunngorneq nal. 10.00 - 14.00, tallimanngorneq nal. 12.00 - 14.00
Siulittaasoq: Anda Kristiansen
Ilaasortaanermut akiliut qaammammut: 240 kr.
QEQERTARSUATSIAAT
Qeqertarsuatsiaat, 3900 Nuuk
Allaffeqanngilaq, kisianni mobil 25 17 63-imut saaffiginnittoqarsinnaavoq.
E-mail: qeqertarsuatsiaat@sip.gl
Siulittaasoq: Anda Nathanielsen
Ilaasortaanermut akiliut qaammammut: 220 kr.
SAQQAQ
B-1577, Saqqaq, 3952 Ilulissat
Mobil 27 04 59
E-mail: saqqaq@sip.gl
Allaffiup ammasarfii: Sisamanngorneq nal. 12.00 – 13.00
Siulittaasoq: Marianne Jensen
Ilaasortaanermut akiliut qaammammut: 250 kr.
SISIMIUT
Kaaleeqqap Aqq. 14, Postboks 56, 3911 Sisimiut
Tlf. 86 42 45 / Mobil 52 73 08 / Fax 86 49 45 
E-mail: sps@sps-sisimiut.gl
Allaffiup ammasarfii: Ataasinngornermit pingasunngornermut aamma tallimanngornermi nal. 09.00 – 15.00. Sisamanngornermi matoqqasarpoq.
Siulittaasoq: Jens Johansen
Ilaasortaanermut akiliut qaammammut: 315 kr.
TASIILAQ
Tsittamut B 575, Postboks 51, 3913 Tasiilaq
Tlf. 98 12 08 / Fax 98 14 51/ Mobil 25 53 55 (siulittaasoq)
E-mail: tasiilaq@sip.gl
Allaffiup ammasarfii: Ataasinngornermit tallimanngornermut nal. 09.00 – 13.00
Siulittaasoq: Dorthe Nuko
Ilaasortaanermut akiliut qaammammut: 250 kr.
UPERNAVIK
Aqqusinertaaq B-221, Postboks 87, 3962 Upernavik
Tlf. 96 19 60 / Mobil 53 23 20 (SIP) / Mobil 59 08 40 (siulittaasoq) / Fax 96 20 20 
E-mail: upernavik@sip.gl
Allaffiup ammasarfii: Ataasinngornermit tallimanngornermut nal. 9.00 – 15.00
Siulittaasoq: Pavia Johnsen
Ilaasortaanermut akiliut qaammammut: 275 kr.
UUMMANNAQ
Sanatoriamut B-725, Boks 24, 3961 Uummannaq 
Tlf. 95 10 47 / Fax 95 14 27 / Mobil 54 95 47
e-mail: uummannaq@sip.gl
Allaffiup ammasarfii: Ataasinngornermit tallimanngornermut nal. 09.00 – 15.00
Siulittaasoq: Jokum Zeeb
Ilaasortaanermut akiliut qaammammut: 270 kr.