X
GO
da-DKkl-GL
Kontakt til SIP'erne


Oplysninger om adresse, telefon, e-mail, det lokale kontingent og formand. Hent her indmeldelsesblanket og lokalafdelingens vedtægter. Vi skal gøre opmærksom på, at PBS-gebyr på 5 kroner ikke er indregnet i kontingentet.
 

Aasiaat

Suulunnguup Aqq. 21B, Postboks 139, 3950 Aasiaat
Tlf. 892732 / Fax 892453
E-mail: asipaasiaat@gmail.com
Månedlig medlemskontingent: 310 kr.

Formand: Qujana Fleischer


Alluitsup Paa

B-820, 3919 Alluitsup Paa
Tlf. 619077 / Fax 619191
E-mail: alluitsuppaa@sip.gl
Månedlig medlemskontingent: 220 kr.

Formand: Annassi Kleist Karolussen


Ikerasak

B-1452 Ikerasak, 3961 Uummannaq
Tlf. 95 50 88
E-mail: ikerasak@sip.gl
Månedlig medlemskontingent: 245 kr.

Formand: Laura Markussen


Ilulissat

Illumiut 57, Postboks 93, 3952 Ilulissat
Tlf. 943223 / Fax 94 46 40
 
E-mail: ilulissat@sip.gl
Månedlig medlemskontingent: 280 kr.

Formand: Else Jonna Villadsen


Ittoqqortoormiit

B-432 Postboks 5, 3980 Ittoqqortoormiit
Tlf.
E-mail: ittoqqortoormiit@sip.gl
Månedlig medlemskontingent: 270 kr.

Formand: Josefine Madsen


Kangaamiut

Kangaamiut, Suffiap Aqq. B-515, 3912 Maniitsoq
Tlf. 817221
/ Mobil 293912 / Fax 819558
E-mail: kangaamiut@sip.gl
Månedlig medlemskontingent: 190 kr.

Formand: Marie Karolussen


Kangaatsiaq

B-405 Postboks 533, 3955 Kangaatsiaq
Tlf.
E-mail: kangaatsiaq@sip.gl
Månedlig medlemskontingent: 290 kr.

Formand: Aqqaluk M. Lynge


Kangerlussuaq

B-666 Postboks 14, 3910 Kangerlussuaq
Tlf.
E-mail: kangerlussuaq@sip.gl
Månedlig medlemskontingent: 245 kr.

Formand: Ane Gudmundsson


Maniitsoq

Ivissuit 2, Postboks 73, 3912 Maniitsoq
Tlf. 813410 / Fax 812156

E-mail: maniitsoq@sip.gl
Månedlig medlemskontingent: 280 kr.

Formand: Elisabeth L. Hansen


Nanortalik

Tuapangmiut B-525 Postboks 91, 3922 Nanortalik
Tlf. 613035 / Fax 613709

E-mail: nanortalik@sip.gl
Månedlig medlemskontingent: 275 kr.

Formand: Karen Tittussen


Narsaq

Sarqánguaqvej B-7 Postboks 55, 3921 Narsaq
Tlf. 661622 / Fax 661765

E-mail: narsaq@sip.gl
Månedlig medlemskontingent: 300 kr.

Formand: Helga Egede Godtfredsen


Narsarsuaq

B-33, Annex, Postboks 50, 3923 Narsarsuaq
Tlf.  665325 / Fax 665231

E-mail: narsarsuaq@sip.gl
Månedlig medlemskontingent: 210 kr.

Formand: Lars Kristensen


Nuuk

Issortarfimmut 11, Postboks 137, 3900 Nuuk
Tlf. 321740 / Fax 321797

E-mail: nuuk@sip.gl
Månedlig medlemskontingent: 305 kr.

Formand: Josef Therkildsen


Paamiut

Postboks 182, 3940 Paamiut
Tlf. 681397 / Fax 681309
E-mail: paamiut@sip.gl
Månedlig medlemskontingent: 230 kr.

Formand: Pavia Rachlev Møller


Liste over alle SIP-bestyrelser

Kontakt venligst SIK på tlf. 32 21 33 eller e-mailadressen sik@sik.gl for ændringer og rettelser.


Standardvedtægter for SIP'erne


"SIK Nyhedsbrev"

Som supplement til hjemmesiden vil SIK's sekretariat udsende et nyhedsbrev til lokalafdelingerne, klubberne og tillidsrepræsentanterne flere gange om året. Her vil der være orientering og servicemeddelelser om aktiviteter omkring forbundet og lokalafdelingerne.

Hent her de enkelte udgaver af nyhedsbrevet:

 

 

 

Qaanaaq

B-163, Postboks 67, 3971 Qaanaaq
Tlf. 971350 / Fax 971351
E-mail: qaanaaq@sip.gl
Månedlig medlemskontingent: 250 kr.

Formand: Pauline Kleist


Qaqortoq

Storesøvej B-621, Postboks 29, 3920, Qaqortoq
Tlf. 642442 / Fax 641231

E-mail: qaqortoq@sip.gl
Månedlig medlemskontingent: 275 kr.

Formand: Jakob G. Motzfeldt


Qasigiannguit

Gl. Kirkevej 7, Postboks 38, 3951 Qasigiannguit 
Tlf. 911448 / Fax 911443 
E-mail: qasigiannguit@sip.gl
Månedlig medlemskontingent: 310 kr.

Formand: Henny Hansen


Qeqertarsuaq

Jakob Danielsenip Aqq. 23, Postboks 95, 3953 Qeqertarsuaq 
Tlf. 921423 / Fax 921332 
E-mail: qeqertarsuaq@sip.gl
Månedlig medlemskontingent: 260 kr.

Formand: Anda Kristiansen


Qeqertarsuatsiaat

Qeqertarsuatsiaat, 3900 Nuuk
Tlf. 359058
E-mail: qeqertarsuatsiaat@sip.gl
Månedlig medlemskontingent: 220 kr.

Formand: Ingvar Motzfeldt


Saqqaq

B-1577, Saqqaq, 3952 Ilulissat
Tlf. 948056
E-mail: saqqaq@sip.gl
Månedlig medlemskontingent: 250 kr.

Formand: Aka Kristiansen


Sisimiut

Kaaleeqqap Aqq. 14, Postboks 56, 3911 Sisimiut
Tlf. 864245 / Fax 864945 
E-mail:
sisimiut@sip.gl
Månedlig medlemskontingent: 315 kr.

Formand: Jens Johansen


Tasiilaq

Suulup Aqq. B-88 Postboks 51, 3913 Tasiilaq
Tlf. 981208 / Fax 981451
E-mail: tasiilaq@sip.gl
Månedlig medlemskontingent: 250 kr.

Formand: Hans Jonathansen


Upernavik

Aqqusinertaaq B-22, Postboks 87, 3962 Upernavik
Tlf. 961960 / Fax 962020 
E-mail: upernavik@sip.gl
Månedlig medlemskontingent: 275 kr.

Formand: Pavia Johnsen


Uummannaq

Sanatoriamut B-725, Boks 24, 3961 Uummannaq 
Tlf. 951047 / Fax 951427 
e-mail: uummannaq@sip.gl
Månedlig medlemskontingent: 270 kr.

Formand: Jokum Zeeb